Her madde elektronik titreşim frekansına sahiptir. Mora Biorezonans Terapi Yöntemiyle sigara bırakma uygulamasında maddenin kimyasal özelliği ve bu maddenin yaydığı titreşim frekansı bilgisinden yola çıkarılarak biorezonans cihazıyla terse çevrilerek vücuda geri yüklemesi ile nötr hale getirilme işlemidir. Bu yöntemle bağımlılık yaratan sigara ve nikotin bilgisi, kişi de fiziksel olarak silinir.

Kişinin sigara bırakma sürecinde fiziksel bağımlılık, sigaraya karşı isteksizliğin oluşması vücudun nikotine ihtiyaç duymaması durumu sağlanır.

 

Mora Biorezonans Terapi Yöntemi ile Sigara Bırakma Uygulama Öncesi Yapılması Gerekenler

 

Mora Biorezonans Terapi yöntemiyle sigara bırakma için merkezimize gelmeden önce yapılması gerekenler sırasıyla,

1)      Sigara Bırakmak için önce bir tarih belirleyin.

2)      Randevunuzu aldıktan sonra 24 saat içinde alkol tüketmeyiniz.

3)      Randevunuzu aldıktan sonra 12 saat içinde kahve, nescafe ve cola gibi kafeinli içecek içilmemesine dikkat edin.

4)      Sigara Bırakma seansına geleceksiniz diye azaltma ya da sigara içememe gibi bir durumda bulunmayın.

5)      Tedavi için merkezimize gelirken devamlı kullandığınız marka sigaradan iki adet yanınızda bulundurun.

 

Mora Biorezonans Terapi Yöntemi ile Sigara Bırakma Uygulama Süreci

Mora Biorezonans Terapi yöntemiyle sigara bırakma için merkezimize geldiğinizde sırasıyla,

1)      Ölçme ve Değerlendirme ve sizi tanımak için formumuz doldurulur.

2)      Cihazın Giriş Kupalarına son iki adet sizin içtiğiniz sigaranız yerleştirilir.

3)      Cip ve Homeopatik sıvı hazırlanır.

4)      Kişinin rahat bir seans alabilmesi için gerekli ortam sağlanır.

5)      Terapi için siz rahat bir koltukta otururken uygun elektrotların teması sağlanır.

6)      Biorezonans Mora Cihazı üzerinden uygun program seçilir.

7)      Seans 55 dak sürmektedir.

8)       Seansın başarısını arttırmak, kişinin rahatlamasını sağlamak ve psikolojik bağımlılığını desteklemek için Mora Colour seansı da uygulanır.

9)      Mora Biorezonans Terapi ile sigara bırakma seansında uygulanan elektrotlar El Ayak elektrotu, Baş elektrotu, Karın ve Ense Elektrotu, Göğüs Paleti olmak üzere tüm elektrotların kişiye uygulaması yapılır.

 

Mora Biorezonans Terapi Yöntemi ile Sigara Bırakma Uygulamasından Sonra Yapılması Gerekenler

1)      Mora Biorezonans Terapi yöntemiyle sigara bırakma seansından sonra vücudumuzdaki zararlı olan bilgilerin atılımı yani toksin atılımını sağlamak, vücut temizliğini hızlandırmak için bol su içmeyi öneriyoruz. Tedavinin etkinliğini hızlandırmak için günde 3 ila 3,5 lt su tüketimi yapınız.

2)      Mora Biorezonans Terapi yöntemiyle sigara bırakma seansından sonra vücut temizliğini hızlandırmak için hamam, sauna veya evde banyoda sıcak su ile buhar ortamını oluşturarak kese yapılmasını öneriyoruz.

3)      Mora Biorezonans Terapi yöntemiyle sigara bırakma seansı sonrasında bazı kişilerde halsizlik olabilir ya da kendinizi yorgun gibi hissedebilirsiniz. Yapılan seansın etkisiyle akşam daha rahat ve huzurlu bir uyku uyuyabilirsiniz.

4)      Mora Biorezonans Terapi yöntemiyle sigara bırakma seansından sonra 72 saat boyunca elektromanyetik bilgi temizliği devam ettiğinden bu süreçte alkol ve kafeinli ürün grubu yiyecek ve içecekler  tüketmeyiniz.

5)      Detoks ve vücut bilgi temizlik sürecinde blokajların rahat temizlenebilmesi için bu uygulamalara dikkat ediniz.

6)      Mora Biorezonans Terapi yöntemiyle sigara bırakma seansından sonra, seans esnasında size uygulanmak üzere hazırlanan Cip ve Homeopatik sıvınız size uygulanacaktır. Sizin bilgilerinizin doğrultusunda hazırlanan bu elektromanyetik sıvı ve cip tedavinin devamında kullanılması gerekmektedir.

Homeopatik sıvı kullanımı, işlemden 12 saat sonra başlamak üzere dilaltına günde 3 damla ve 10 defa; zorlandığınız ve istek geldiği durumlarında gün içinde belli periyotlar halinde kullanmanız gereken bir damladır. Dilaltına damlattıktan sonra birkaç dakika beklenmelidir. Damlayı kullandıktan sonra 3-5 dakika birşeyler yiyip içmeyiniz.

 

Cip kullanımı ise hemen tedavi sonrasında enerji merkezinizi yöneten çarka bölgesi olan karın bölgesine uygulanarak 1 ay boyunca kullanılması gereken frekans bilgisi taşıyan materyaldir. Başarı oranını artırmak için mutlaka kullanılması gerekmektedir.

 

Mora Biorezonans Terapi Yöntemi ile Sigara Bırakma Uygulamasından Sonrasında Tavsiyeler

Mora Biorezonans Terapi yöntemiyle sigara bırakma seansından sonra barsak problemi yaşayabilirsiniz. Bunun için lifli besinler, probiyotikli yoğurtlar, yeşil çay ve antioksidan içeren besinler tüketmenizi tavsiye ederiz.

2)      Metabolizmanızda ki yavaşlamayı engellemek için ve bir aktivite olması açısından spora başlamanızı tavsiye ederiz.

3)      Sigara Bıraktıktan sonraki süreçte duygusal yani duygu durumu bozukluğu veya konsantrasyon bozukluğu, uyku problemleri yaşıyorsanız St John Wort Tablet yani sarı kantaron bitki tabletleri kullanmanızı önerebiliriz. Sigara bırakma sürecinde oluşabilecek keyifsizlik durumuna iyi gelecektir.

4)      Sigara bıraktıktan sonra iştah artması ve kilo alma 6 ay devam edebilir. Ortalama olarak 4,1 – 5,2kg alındığı araştırmalar da kanıtlanmıştır. Günlük aynı kaloriyi bile alsanız metabolizma daha yavaş çalıştığından vücut yağ depo edebilir. Bunu önlemek için fiziksel aktivite ve dengeli sağlıklı beslenmelisiniz.

5)      Sigarayı Bıraktıktan sonra ellerin boş kalmış olma hissi içinde sağlıksız atıştırmalıklar yerine kuru meyve tercih edebilirsiniz. Ve ayrıca puzzle, örgü, resim yani alternatif bir meşgale seçerseniz bu zor süreci daha kolay atlatmanızı sağlarsınız.

6)      Sigara Bırakma sürecinde C vitamini ihtiyacı artar. Vücudun direncini arttırmak için C vitamini fazla olan turunçgil, maydanoz, çilek, yeşilbiber, kuşburnu, karnabahar ve lahanada tüketmenizi tavsiye ederiz.

7)      Sigara antioksidan sistemini etkilediğinden dokularda yapısal hasar meydana gelir ve bu nedenle bolca antioksidanlı yiyecekler tüketilmesini tavsiye ederiz.

8)      Yakın mesafeler için taşıt kullanmayarak yürüyerek gitmenizi öneririz. Bu sayede fiziksel aktivitenizi arttırabilirsiniz.

Sigara bırakma programı

  • Sigara içenler diğer yöntemlerle veya yardım almadan bıraktıkları zaman, sevdiklerini düşündükleri (aslında BAĞIMLISI OLDUKLARI) bir şeyden vazgeçtikleri ve nikotin ihtiyacını sürekli hissettikleri için sancılı ve mutsuz bir süreç geçirmektedirler.
  • Mora Terapinin önemli tarafı ise MUTSUZLUK HİSSİNİ oldukça azalmasına destek olmasıdır. Sigara içme ihtiyaç ve isteğinin büyük oranda azalmasına yardımcı olmaktadır..
  • MORA Terapinin etkisi, bedeninizin işleyişindeki normallik halinin “NİKOTİNE İHTİYAÇ OLMAMASI DURUMU” olarak kodlanmasıdır. Tedavi sonunda herhangi birşey değişmemiş gibidir ama zaman ilerledikçe kişi birşeylerin farklı olduğunu ayırdetmeye başlar. Tedavinin etkisini sigaraya karşı bir “ALDIRMAZLIK” hali olarak da açıklayabiliriz.

 

Bir bırakma planı yapın!

  • Bir planının olması sigarayı bıraktığın ilk günü kolaylaştırır. Bırakma planı odaklı, emin ve kararlı olmanın yollarını içerir. Kendi bırakma planını oluşturabilir ya da senin için uygun bir bırakma programı bulabilirsin. Senin için hangi bırakma yönteminin doğru olduğunu bilmiyorsan farklı bırakma yöntemlerini keşfet. Tek bir bırakma yaklaşımı herkes için uygun değildir. İhtiyaçların konusunda dürüst ol. Eğer planında nikotin yerine koyma tedavisi varsa, kullanmaya sabahtan başla.
  • Sigarayı bıraktığın gün kendini meşgul etmen sigara içmemek için harika bir yoldur. Meşguliyet zihnini sigara içmekten uzak tutar ve dikkatini sigara isteğinden uzaklaştırır. Aşağıdaki etkinliklerden bazılarını deneyebilirsin:
  • Egzersiz yapmak.Yürüyüşe çıkmak.Sakız çiğnemek.Ellerinde bir kalem çevirmek ya da tespih çekmekBol su içmek.Derin nefes alıp vererek gevşemek.Sinemaya gitmek.Sigara içmeyen arkadaş ve aile fertleriyle zaman geçirmek.En sevdiğiniz restorana yemeğe gitmek.
  • Sigara Tetikleyicilerinden Uzak Dur
  • Tetikleyiciler sigara içme dürtünüzü meydana çıkaran kişiler, şeyler ve durumlardır. Bıraktığın gün bütün tetikleyicilerden uzak durmaya çalış. İşte bazı yaygın sigara tetikleyicilerinden korunmak için bazı öneriler:
  • Sigaralarını, çakmaklarını ve küllüklerini hala atmadıysan atmalısın.Kafeinden uzak dur, gerginliğe yol açar. Onun yerine su içmeyi dene.Sigara içmeyen kişilerle zaman geçir.Sigara içmenin yasak olduğu yerlere git.Yeterince dinlen ve sağlıklı beslen. Yorgunluk sigara içme isteğini tetikler.Rutinlerini değiştirerek sigara içmek ile bağlantı kurduğunuz şeylerden kaçın.

 

Olumlu Ol

 

Sigarayı bırakmak zordur. Bulunduğun ana odaklanmak zorlukları azaltır. Bu yaklaşım, olumlu tutumun korunmasına yardımcı olur. Bıraktığın gün çok iyi geçmeyebilir. Ancak önemli olan tek şey sigara içmemendir – bir nefes bile. Kendini 24 saat sigara içmediğin için ödüllendir. Bunu hak ettin. Eğer bugün bırakmaya hazır hissetmiyorsan uygun bir bırakma günü belirle. Sigarayı bırakmaya hazırlanmak için birkaç güne daha ihtiyacınız varsa sorun değil.

 

Yardım İste

 

Sigarayı bırakmak için sadece irade gücüne dayanmak zorunda değilsin. Bırakacağın günü arkadaşlarına ve ailene haber ver. Bıraktığın gün ve sonrasındaki birkaç gün ve hafta için onlardan destek olmalarını iste. Sana zor dönemleri geçirmen için yardımcı olabilirler. Sana tam olarak nasıl yardım edebileceklerini bilmelerini sağla. Bildiklerini farz etme.

 

Sigarayı Bırakmaya Hazırlan

Sigarayı bırakmak zordur. Ama bir planın varsa bırakmak biraz daha kolaylaşır. Bırakmaya hazır olduğunda planını harekete geçirebilmek için atabileceğin bazı basit adımlar şunlardır.

 

Sigarayı Neden Bıraktığını Bil

 

Sigarayı bırakmadan önce, neden bıraktığını bilmen önemlidir. Daha sağlıklı mı olmak istiyorsun, tasarruf mu yapacaksın, aileni mi koruyacaksın? Nedeninden emin değilsen kendine şu soruları sor:

 

Sigara içmenin nesini sevmiyorum?Sigara içtiğimde neyi kaçırıyorum?Sigara içmek sağlığımı nasıl etkiliyor?Sigara içmeye devam edersem bana ve aileme ne olacak?Bırakınca hayatım hangi açıdan daha iyi olacak?

 

Bırakma nedenlerini bulduğunda onları her gün kendine hatırlat. Tamamen bırakman konusunda sana ilham verebilirler.

 

Hala emin değil misin? Farklı insanların sigarayı bırakma nedenleri farklıdır. Sen neden bırakmak istiyorsun?

 

Tetikleyicilerini ve Sigara Krizlerini Nasıl Ele Alacağını Öğren

 

Tetikleyiciler sigara içmeyi size hatırlatan belli kişiler, yerler ya da aktivitelerdir. Sigara içmeni tetikleyenleri bilmek onlarla başa çıkmayı öğrenmene yardımcı olur.

 

Sigara krizleri kısa ama yoğun sigara içme dürtüleridir. Genellikle sadece birkaç dakika sürerler. Önceden plan yap ve krizlerin olduğunda yapabileceğin kısa aktiviteleri listele.

 

Yoksunluk ile Başa Çıkacak Yollar Bul

 

Bıraktıktan sonraki ilk birkaç hafta boyunca kendini rahatsız hissedebilir ve şiddetle sigara isteyebilirsin. Bunun nedeni yoksunluktur. Yoksunluk sırasında bedenin nikotinsizliğe alışmaktadır. Çoğu insan için yoksunluğun en kötü belirtileri birkaç günden birkaç haftaya kadar sürer. Bu sırada kendini:

 

Biraz depresif hissedebilirsinUyuyamayabilirsinHuysuz, bıkkın veya sinirli olabilirsinEndişeli, gergin veya huzursuz hissedebilirsinBerrak düşünmekte zorlanabilirsin

 

Bu hislerden kurtulmak için sigara içmek isteyebilirsin. Bu hisler ne kadar yoğun olursa olsun, geçici olduklarını unutma.

Nikotin yoksunluğu ile başa çıkmanın en iyi yollarından biri nikotin yerine koyma tedavisini (NYKT) denemektir. NYKT yoksunluk belirtilerini azaltır. NYKT sigarayı kesin bırakma şansınızı ikiye katlar. NYKT sakız, bantlar, burun spreyi, inhaler ve pastil gibi çeşitli şekillerde bulunur. NYKT üzerine çok sayıda araştırma yapılmıştır. Ergenler de dahil olmak üzere, bırakmak isteyen neredeyse tüm tiryakiler için güvenli ve etkili olduğu görülmüştür. Ancak ağır bir hastalığın varsa ya da hamileysen, NYKT konusunda hekimine danışmalısın.

NYKT planlıyorsan, bıraktığın günde elinde olması gerektiğini unutma. NYKT kutusu üzerindeki talimatları oku ve dikkatle uygula. Önerildiği gibi kullandığın takdirde NYKT sana en iyi yararı sağlayacaktır.

Sigarayı Bırakma Seçeneklerini Keşfet

 

Kendi başına sigarayı bırakmak zordur, ama aniden bırakmak tek seçeneğin değil. Başka bir seçeneği tercih etmek başarı şansını arttırabilir. Senin için doğru olabilecek bir bırakma yöntemi bulun.

 

Ailene ve Arkadaşlarına Sigarayı Bırakmayı Planladığını Anlat

 

Hayatındaki kişiler destek verdiğinde sigarayı bırakmak daha kolaydır. Bırakma planlarını onlara anlat ve nasıl yardım edebileceklerini açıkla.

 

İşte bazı öneriler:

 

Ailene ve arkadaşlarına bırakma nedenlerini anlat.Onlardan durumun nasıl gittiğini görmek için seni kontrol etmelerini iste.Birlikte yapabileceğin sigarasız etkinlikler bulmana yardım etmelerini iste (sinemaya ya da güzel bir restorana gitmek gibi).Sigara içen bir arkadaşından ya da aile ferdinden seninle birlikte bırakmasını ya da en azından senin yanınızda içmemesini iste.Arkadaşların ve ailenden, ne dersen ve ne yaparsan yap sana sigara vermemelerini iste.Aileni ve arkadaşlarını bırakma sırasında ruh halinin kötü olabileceği konusunda uyar. Sabırlı olmalarını ve sana yardımcı olmalarını iste.

Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiye Cd. No:5, 34387 Şişli/İstanbul

Şimdi Ara

Şimdi Ara

0552 234 48 14

Email

Email

info@nunmora.com