SOPRANO ICE LAZER EPİLASYON

Soprano ICE, 600 watt gücündedir, 810-nm diode lazer teknolojisidir. Dört mevsim uygulamaya imkan veren bu teknoloji cilt tipi ne olursa olsun uygulama yapılabilir özellikde dizayn edilmiştir, kullanımı çok basit olan Soprano ICE, özellikle acı eşiği düşük erkekler için bir kurtarıcı oldu, sıfır acı ve sıfır komplikasyon ile Soprano ICE BuzLazer™ yayılmaya devam ediyor.

Lazer Epilasyon

LAZER EPİLASYON NEDİR?

İstenmeyen tüylerin lazer ışını ile yok edilmesidir. Lazer epilasyonda enerji cilt altına en fazla 5 mm ulaşabilir. Bu mesafede kıl folikülleri bulunmaktadır, daha derine inip iç organlara zarar veremez. Verilen ışın folliküllerdeki melanin tarafından emilerek ısı enerjisine dönüşür ve kıl kökünü tahrip eder, kılın beslenmesi bozulur. Herhangi bir kalıcı yan etkisi ve kanserojen etkisi yoktur .
Lazer epilasyon için en ideal cilt tipi açık tenli ve koyu renk kılı olan kişilerdir. Üst göz kapağı ve göz çukuru dışında tüm vücut bölgelerine uygulanabilir.

ALEXANDRİTE LAZER EPİLASYON

Alexandrite lazer, hızlı ve pratik bir lazer yöntemidir. Melanin tarafından iyi tutulur. Bu nedenle sadece açık cilt tiplerinde kullanılabilir. Bu lazer sistemi, doğru seçilmiş kimselerde çok iyi sonuç verir. Fakat yüz gibi riskli bölgelerde tüy azalması yerine tüy artışına neden olabilir. Sırt, omuz, kol bölgeleri de bu lazerin etkinliğinin düşük olduğu bölgelerdendir.

LAZER EPİLASYONU KİMLER YAPTIRABİLİR?

Ergenlik çağına girmiş, Kıl oluşumu tamamlanmış ve uygulamaya engel teşkil edecek herhangi bir sağlık problemi olmayan, koyu renk kılları olan herkes lazer epilasyon yaptırabilir. Hamilelikte üç aydan sonra sakınca olmamasına rağmen kliniğimizde hamilelik süresince uygulama yapılmamaktadır.
Lazer epilasyondan sonuç alamama durumu olabilir mi?
Cilt ve kıl profili ideal olsa da,insanların % 3–5’i lazer epilasyondan çok az düzeyde etkilenmektedir. Beyaz kıllar etkilenmezken, sarı ve kızıl kıllar çok az etkilenir.

KİMLER LAZER EPİLASYON YAPTIRMAMALI?

Lazer epilasyon tamamen beyaz tüylere sahip kişilerde, hamilelerde,sedef hastalığı gibi deri hastalıkları olanlarda, bazı önemli yan etkileri bulunan sivilce ilacı gibi ilaçlar kullananlarda, sistemik izotretinoin kullananlarda, kalp pili olanlarda, ayva tüyü olanlarda ve epilepsi hastalarında önerilmez. Bu gibi durumlarda mutlaka bir uzmana danışın.

SEANS ARALIKLARI

Yüz bölgesi için 4 haftada bir 6-12 seans, vücut bölgeleri için 8 haftada bir 4-6 seanstır. Tedavi ilerledikçe kılların çıkışının gecikmesi ile birlikte seans aralıkları uzamaktadır. Hormonal bozukluklar seans sayısını etkileyebilir.
Kıl yoğunluğu her seansta ortalama %15-20 azalmaktadır, 3. seanstan sonra hissedilir fark görebilirsiniz. Seanslarınıza düzenli devam etmeniz çok önemlidir.

Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiye Cd. No:5, 34387 Şişli/İstanbul

Şimdi Ara

Şimdi Ara

0552 234 48 14

Email

Email

info@nunmora.com