Sigarayı Bırakmak İsteyenler için Biorezonans Terapisi

Sigara birakmak isteyenlere Nun Mora Terapi Merkezinden Biorezonans Terapisti Neslihan Baykal tavsiye ve önerilerini paylaştı. Bu sürede yaşanan zorluklara ve bu sürecin kolay atlatilmasinda ki püf noktalarina değindi.

   Sigaranin sağlığa olan zararları bilimsel olarak kanıtlanmış olsada sigara içme bağımlılığı olan kişiler için en zor şeylerden biri sigarayı bırakmaktır. Sigara bırakma sureci bağımlılar için hiç de kolay olmayan bir süreçtir. Nikotinin yarattiği bağımlılık özellikle gün içinde 10 dan fazla sigara içen kişiler uzerinde belli zaman periyotlarında nikotin krizi yaşamalarına neden olmaktadır. Sigara içenler ne kadar sigara bırakmak isteselerde nikotin bağımlılığından doğan krizleri yönetememektedirler.
   Kanser sonucu tüm ölümlerin yaklaşık % 30′ u akciğer kanserlerinden kaynaklanırken tüm ölümlerin en az % 84′ ü kalp hastalıklarından % 17 si akciğer iltihaplanmalarının en az %80 i sigara kullanan kişilerden oluşmaktadır.
   Nikotin bağımlılığından her yıl 6 milyon kişinin ölmekte olduğunu,  ölüm sıralamasında ilk 8 hastalıktan 6.sı sigaraya bağlı olmaktadır. Sigara bırakmak aslında düşünüldüğü kadar zor bir süreç değildir. Sigarayı bırakarak sağlığınıza kavuşmak elinizde. Sigara bırakma sürecinde, sigara biraktiktan sonra kendinizde olan değişimleri düşünerek ilk adımı atabilirsiniz. Kendinizi motive ederek bırakmak istediginizden emin olduğunuzda bir tarih belirleyin ve kendinizi motive edin. İçtiğiniz sigaranın günde 5 tanesi nikotin bağımlılığı diğerleri ise alışkanlıklarınız olduğunu bilmelisiniz. Sigarayı bırakma sürecinizde sigara icmenin yasak olduğu kamusal alanlari tercih edin. Buralarda vakit gecirin. Sigarayi hatırlatan alkol, kahve ve çay gibi alışkanlıklarınızdan uzak durun. Onun yerine bitki çayları ve bol su tuketin.
  Sevdiğiniz hobiler yaparak vaktinizi keyifli gecirmenizi saglayin.
  Yürüyüş ve spor yapabilirsiniz.
  Stres ve Kriz yonetiminizi geliştirin.
  Nefes çalışması yaparak kendinizi rahatlatin
  Sigara içme isteğiniz geldiği zaman sevdiğiniz kişileri arayın.
  Az ama sık sık beslenin.
  Sigaraya verdiğiniz parayı bir hesap açarak kendinize bir hediye alın
  Yemeklerden sonra sigara icme isteğinizi önlemek için masada kalkıp dişlerinizi firçalayın.
  Sigara bırakmak icin kararlılığınızı koruyun motivasyonunuzu bozmayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiye Cd. No:5, 34387 Şişli/İstanbul

Şimdi Ara

Şimdi Ara

0552 234 48 14

Email

Email

info@nunmora.com