MEME KÜÇÜLTME

Meme küçültme ameliyatı ülkemizde en sık yapılan estetik operasyondur.
Bu ameliyat estetik bir operasyon olarak kabul edilmesine rağmen, meme büyüklüğü sorunu, gerçek bir sağlık problemi olup, dayanılmaz boyun, sırt ve bel ağrıları ile omuzda çökmeye varan rahatsızlıklara yol açabilmektedir.
Operasyon tekniği ve kalacak iz, hastanın meme büyüklüğüne bağlıdır. Fazla büyük olmayan ve aşırı sarkmamış memelerde düz bir çizgi şeklinde iz kalabilecek bir teknik uygulanabilirken, daha büyük veya sarkma oranı yüksek ise ters T şeklinde iz oluşturan teknikler kullanılır. Ameliyatın şekli ve küçülmenin ne oranda olacağına hasta ve doktor konuşarak karar vermelidir. Meme küçültme sırasında genelde meme kuyruğu bölgesinde kalan fazlalıklara liposuction uygulanabilir. Operasyon süresi ortalama 3 saat olup, iyileşme süreci 15 gündür.

ERKEKLERDE MEME KÜÇÜLTME – JİNEKOMASTİ

Erkek hastalarda sıklıkla rastlanan problemlerden biri olan meme büyüklüğü önemli sosyal ve psikolojik sorunlara neden olabilmektedir.
Erkek hastalarda sıklıkla rastlanan problemlerden biri olan meme büyüklüğü önemli sosyal ve psikolojik sorunlara neden olabilmektedir. Bu sorunun kaynağında; alkol, göğüs büyütücü hormonal düzensizlikler, çeşitli yan etkiye sahip ilaçların uzun sürelerde kullanılması, steroid tedavileri, bazı kronik rahatsızlıklar ve tümörler, fastfood beslenme alışkanlıkları veya bazı enfeksiyonlar bulunabilir.
Çok ileri olmayan vakalarda Liposuction iyi ve kolay bir seçenektir. İleri olan vakalarda ise cilt ve meme dokusunu kesiler ile çıkarmak gerekmektedir. Her iki durumda da kalacak kesi izi neredeyse görülmeyecek düzeyde olup, operasyon sonucu kişinin psikolojik – sosyal hayatını pozitif anlamda etkileyecek ve kendine güvenini geri kazandıracak kadar oldukça başarılıdır. Ortalama operasyon süresi 2 saat olup, sonrasında 3 ile 6 hafta boyunca korse kullanımı gerekmektedir. Kol hareketlerinin aşırı kullanımı ve spor bu sürede kısıtlanmalıdır.

 

Mecidiyeköy Mahallesi, Mecidiye Cd. No:5, 34387 Şişli/İstanbul

Şimdi Ara

Şimdi Ara

0552 234 48 14

Email

Email

info@nunmora.com